Czy istnieją ekologiczne długopisy?

W dobie czasów, w których ekologia ma coraz większe znaczenie, a noszenie ze sobą wielorazowych sztućców coraz mniej dziwi otoczenie warto zastanowić się, co można jeszcze zrobić, aby być firmą proekologiczną. Papierowe długopisy z nadrukiem mogą być pierwszym krokiem do rewolucyjnych zmian na lepsze.

Długopisy z nadrukiem – czy plastik może pójść w odstawkę?

Plastik rozkłada się tak długo, że ciężko byłoby stwierdzić, jak wiele śmieci tego typu zalega i będzie zalegało na świecie jeszcze przynajmniej kilkaset lat. Oczywiście niektóre wersje produkowanych plastików doskonale radzą sobie ze swoim samozniszczeniem po zużyciu, ale to wciąż jest za długo i nasze środowisko niedługo przestanie sobie z tym radzić. Przejście na rzeczy wielorazowego użytku jest rozwiązaniem niezwykle znaczącym dla naszych dzieci i wnuków. Jeśli jednak nie umiemy z takich rzeczy korzystać, a ciągłe życie w biegu nie pozostawia nam wyboru, to decydujmy się chociaż na rzeczy biodegradowalne, które w szybkim tempie znikną z naszej planety. Rewelacyjnym pomysłem są papierowe długopisy reklamowe z nadrukiem. Na początek można je zamówić do własnego biura – kiedy pracownicy zauważą, że szef zaczyna dbać o środowisko być może sami pokierują swoimi działaniami tak, aby rozpocząć taką działalność osobiście.

Myśląc o takich długopisach, warto wysnuć pozytywne wnioski wynikające z ich zakupu i użytkowania:
• niezwykle niska cena jednostkowa,
• ekologiczna, biodegradowalna obudowa,
• niezwykle prosty, estetyczny design,
• unikalny styl,
• oryginalna prezentacja.

Powyższe cechy powinny mówić same za siebie. Tego rodzaju długopisy reklamowe z nadrukiem to po prostu bardzo przyjemny obraz przyszłości osób dbających o czyste środowisko.

Długopisy z nadrukiem – prosty proces nadruku

Papierowe obudowy długopisów dają ciekawe możliwości zdobnictwa. Nie ma nic prostszego, niż zadrukowanie takiego długopisu logiem lub wybraną, sugestywną grafiką mającą zareklamować naszą firmę. Dobrze wykonany długopis reklamowy z nadrukiem będzie nie tylko świetną prezentacją firmy, ale również sugestią, że ta firma dba o swoje otoczenie i nie chce go niepotrzebnie zaśmiecać. Długopisy tego typu są doskonałym pomysłem jako dodatek do upominków świątecznych, które są oferowane kontrahentom, pracownikom lub klientom, na których współpracę liczymy w przyszłości.

Oprócz możliwości reklamowania swojej firmy przy pomocy ekologicznych długopisów na różnego rodzaju eventach można dołączyć się również do ekologicznych targów, w którym tematem przewodnim jest oczywiście dbałość o środowisko. Oczywiście e będzie, jeśli nasza firma na co dzień nie zajmuje się produkcją opon lub dystrybucją benzyny, ale zawsze jest sposób, żeby dobrze zakręcić się w świecie marketingu. Czyli tak, aby nikogo nie urazić, a dopomóc sobie.

Tego rodzaju upominki można oferować tak naprawdę i bez okazji – rozsądnym pomysłem jest dodawanie go do wizytówek i przy każdej okazji spotkania biznesowego mieć coś takiego ze sobą – jest to o tyle pozytywny szczegół całego outfitu biznesowego, że nie warto się z tym kryć. Warto się po prostu tym pomysłem ze światem dzielić.