Jak wykonywane są smycze reklamowe?

Jednym z najbardziej popularnych gadżetów reklamowych są smycze, które od lat cieszą się niesłabnącym potencjałem. Oferowane przez różnego rodzaju firmy smycze z nadrukiem reklamowe są powszechnie stosowane do podczepienia do kluczy, do zahaczenia za telefon lub po to, aby nasze dokumenty znalazły się w bezpiecznym miejscu na piersi.

Smycze z nadrukiem reklamowe – proces powstawania

Każdy gadżet musi zostać najpierw wyprodukowany, aby potem w dobrze zabezpieczonym pudle znalazł się u zamawiającego. Producent gadżetów marketingowych powinien zdawać sobie sprawę, że stawianie na jakość zawsze będzie mu się opłacało, bo zadowolony klient po prostu do niego wróci. Pierwsze smycze powstały około 15 lat temu i były to sitodruki na taśmach poliestrowych. Najbardziej atrakcyjne były wersje z wypukłym nadrukiem, ale ich wytworzenie wiązało się z niezwykle wysokimi kosztami i nie zawsze finalnie okazywało się opłacalne. W dzisiejszych czasach posiadamy technologie i materiały, które umożliwiają szybką i stosunkowo tanią produkcję, przy czym końcowy efekt w niczym nie ustępuje tworom, które wyglądały na światło dzienne po raz pierwszy kilkanaście lat temu.

Jednakże nie o takie tworzenie chodzi. Smycz reklamowa z logo, czy też smycz z ciekawym, chwytającym za umysł hasłem reklamowym to coś, co aby faktycznie ujrzało światło dzienne, musi zostać odpowiednio zaprojektowane i oddane do produkcji. Pierwszym etapem jest zgłoszenie się klienta do firmy marketingowej produkującej tego rodzaju gadżety. Następnie klient musi określić, jaki model smyczy mu odpowiada i co chciałby na niej umieścić. Opcjonalnie może zwykle wysłać propozycję napisu w formie graficznej lub po prostu odpowiednio spreparowane logo. Projektant z firmy marketingowej musi zająć się obróbką grafiki na wersję wektorową, aby nadruk uzyskany na smyczy miał jak najlepszą jakość. Kiedy projekt jest gotowy, a klient nie wnosi do niego żadnych zastrzeżeń, rozpoczyna się proces druku. Niektóre firmy proponują kilka smyczy testowych, które w przypadku dużego zamówienia są naprawdę świetnym pomysłem. Klient otrzymuje na podany adres kilka sztuk, po czym akceptuje je i czeka na wysyłkę właściwego zamówienia.

Smycze z nadrukiem reklamowe – rodzaje smyczy

Na rynku dostępne są różnego rodzaju smycze reklamowe z logo firm. Są to smycze szerokie i płaskie, sznurowane, okrągłe i takie stworzone w większości z łańcuszków, na których reklamę z logo stanowią jedynie zawieszki między tymi łańcuszkami. Producenci często w ramach promocji oferują wysyłkę smyczy wraz z firmowym brelokiem, który opcjonalnie może mieć również logo firmy, która składa zamówienie. Takie dwa w jednym. W zasadzie, czemu by z takiej opcji nie skorzystać?

Generując zamówienie w sklepie oferującym gadżety reklamowe, warto zwrócić uwagę na oczywistą rzecz – czym więcej sztuk zamówimy, tym cena jednostkowa będzie niższa. Warto zastanowić się, czy zakup większej ilości faktycznie będzie opłacalny, a nasze hasło reklamowe nie straci na aktualności. Jeśli natomiast zamawiamy smycze z logo, to odpowiedź jest prosta – uwierzmy, że nasza firma będzie istniała wystarczająco długo i zamówmy więcej, tak dla oszczędności.